stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

giro.ohari.eu

Aktuality

Národní výstava - Český šampión

5.1.2013

Dip dnes dokončil na Národní výstavě v Brně svého druhého šampióna, tentokrát to po českém junioršampiónovi je i český šampión. A jelikož máme rádi Českou republiku a především Brno, jak už si někteří všimli, pokud se podívali na Dipovi úspěchy, tak od nás nečekejte žádné tituly ze zahraničí, protože tam se my trmácet autem nebudeme a budeme zase a jenom chodit do Brna, když už tu bydlíme :-) Trochu se tím sice ochuzujeme o případné kontakty a není Dipa tolik vidět, tak jako jiné psy, ale věříme, že pokud se někdo bude zajímat o krytí českými psy, tak se na našeho Dipa také podívá.

 

Dip - chovný pes

4.1.2013

No a po dlouhé době tu máme další novinku. Dip už je konečně uchovněný. Stalo se tak někdy v listopadu, takže to píši v dvouměsíčním zpožděním :-) Najdete ho na www.ohar.cz

 

Dipův první hon

4.11.2012

3.11.2012 jsme se s Dipem zůčastnili jeho prvního honu. Byli jsme pozvání do Dolních Louček u Tišnova. Celkově bylo uloveno pouze 6 kusů pernaté a 2 kusy srstnaté. Něco samozřejmě ulétlo, ale to proto že valná většina pernaté se rezhodla létat směr obec, takže proto tak málo kusů. I organizátoři se netajili tím, že čekali lepší výsledek, tak snad příště. Dipovi se podařilo najít opravdu pěčlivě schovanou zvěř, která by asi v houští zůstala, protože by se tam honci ani nedostali. Některé části byli opravdu jen pro ty naše mrštné mazlíčky a výborným nosem :-) Ani jsem nečekala, jak hezky bude Dip pracovat. Na pole jsem ho raději nepouštěla, protože jeho megalomanské hledání není moc optimální, ale prohledávání houštin se mu moc líbilo a byl opravdu všude. Naštěstí nebyl tak samostatný, jako jiní zkušení psi, a rychle se na volání vracel a dal se proto usměrňovat, kam to bylo potřeba. Takže jsem z něho nadšená, že nedělal žádnou ostudu a toho jednoho prohnaného zajíce mu odpouštím a doufám, že si bude na příštím honu, kam jsme pozvání, i nějaký ten kus dohledat a donést.

 

DKK

25.10.2012

Tak po včerejším otevření pošty od pana doktora Pepříka jsem nebyli zrovna nadšeni, ale co se dá dělat. Dip má DKK 2/2. Nebudeme si z toho ale dělat žádnou hlavu, protože v chovu je mnoho psů a fen s těmito výsledky a mají zdravá štěňata. I v dnešní době se kříží feny 2/2 se psy 2/2 a štěnda jsou v pohodě, takže nebudeme házet Dipouše mezi důchodce nebo nemocné, protože není. Je uplně zdravý, na nic si nestěžuje, lehá si jak zdravý pes, nevyvěšuje si nohy, nekulhá atd. A za další je přece potřeba obměňovat chov hlavně jinými a mladými psy a nesoustředit se pouze na známé a dnes již starší psy, kteří už mají potomků tolik, že se to snad nedá ani spočítat. Vždyť už teď jich je tolik příbuzných. Proto s ním i nadále všichni počítejte jako s exteriérově velmi pěkným psem. Proto doufá, že mu nějaký rentgen nevezme možnost být otcem :-). DKK je vývojové onemocnění a záleží hlavně na prvních 60 dnech vývoje. Je to polygenní dědičnost a tudíž se nedá určit, co všechno má na vývoj kloubu vliv. Něco víc, něco méně, ale co to všechno je? Každé štěně je jiné. Potřebuje třeba to, co vy považujete za nepodstatné. Takže pokud rodiče mají oba nuly, není zde žádná vysoká pravděpodobnost, že potomci na tom budou stejně. Je to jen VYŠŠÍ pravděpodobnost. Prostě jak se o to štěně budete starat, tak to budete mít. A i když se budete starat o všechny stejně dobře, tak na tom nebudou stejně. Našemu zrzkovi asi uškodilo to, že jsme ho hned třetí den, co byl doma, dali na terasu s betonovými dlaždicemi. To jsme v té době nevěděli o DKK vůbec nic. Takže Dip má dvojky jen kvůli nám, že už odmala chodil po tvrdém povrchu zhruba půl roku. Kdyby zůstal doma a chodil si po měkkém koberci, tak by bylo všechno fajn. Takže není důvod ho odsuzovat kvůli kloubům. Jsou psi, kteří mají nuly a v pěti letech kulhají a ti co mají trojky si v deseti letech dovádějí jako štěňata. Musí se brát také v úvahu práce psa, jeho osvalení nohou atd. Těžko to ale někomu vymlouvat, když není genetik jako já a nerozumí tomu, ale myslí si, že rozumí, protože si přečetl o DKK hezký článek. Hodně by měli brát v úvahu lidé i to, že u plemen, kde se rentgen nedělá, by to podle mého názoru dopadlo naprosto stejně jako u MOK. Jen nejsou v podmínkách na chovnost rentgeny kloubů, a proto to nikdo neřeší. To je snad logické. Přece co oči nevidí, srdce nebolí. A kolik znáte třeba nemocných výmarů nebo kraťasů, či fousků?? Jsou na tom stejně ne-li hůř než maďaři, jednoduše proto, že jsou větší a tudíž ty jejich klouby trpí více. A co všechna velká plemena? I ty nejlepší klouby u 60 kilového psa budou vypadat v pěti letech o dost hůře, než když maďarovi naměří v jednom roce dvojky a pak ho budete rentgenovat v pěti letech znova.

A teď něco z jiného soudku. Dipovi rodiče jsou pracovně využívaní a spolehliví a tudíž toho Dipovi dali do vínku mnoho. Jelikož je panička laik, nemá přístup ke zvěři na aporty, dělá všechno jen s pár radami a kupu věcí podle sebe a hlavně výcvik fláká a je nedůsledná, takže ho jen prozatím nedokázala přesně usměrnit, a proto si musí opravit SZVP. Zkouškami vloh se oprvdu zabývat nebudu, protože přece podzimky jsou výšší ne?? Stále však pracujeme dále a nehodláme zůstat je u ZV, SZVP a PZ. Příští léto nás čekají lesní zkoušky a i nějaké poháry a Memoriály.

 

Aneb jak to nakonec Dip opravdu dokázal

6.10.2012

Takže opět asi nebylo co psát, když se tu tak dlouho nic nezměnilo, ale něco přece jen. Dnes složil Dip podzimní zkoušky v Těšanech v I. ceně s celkovým počtem 275 bodů. Jsme za to neskutečně šťastní, protože kdo zná Dipa při práci, tak ví, jaká je to s ním opravdu dřina. A abyste věděli jak jsem se k tomu dostali, tak to trošku popíšu.

Minulý týden jsme jeli na prodloužený víken do Horky nad Moravou, abychom dopilovali co jsme nestihli. Především se jednalo o srstnatou. Nakonec nebyl problém srstnatá, ale horší bylo dostat ho do vody :-) S absolutně vyřízeným a psychicky zdeptaným psem jsem odjížděla domů a doufala, že to snad dopadne. V týdnu jsem ho navnadila jeho prvním teplým zajícem, kterého nečekaně bral v pohodě ale stále s hlavou plnou nervů jsem čekala na sobotu. Společný hon byl naprosto v pohodě a následné hledání bylo bez problémů (na zajíce jsme nenarazili). Poté jsme si vysloužili pochvalu od rozhodčích za náš extra nos a ostatní práci v poli, za neustálé značení atd. Jenže páni rozhodčí ještě nevěděli, co se bude dít dál. Tak jak bylo pole perfektní, tak v aportech jsme byli nejhorší. Jelikož neměl Dip nikdy teplého bažanta, tak ho při dohledávce a při pohozené tak oďoubával, že mu tu trojku museli dát. Při vlečce už se s ním skamarádil a bylo vše bez problému. Králík byl také za tři za delší ověřování. Na vlečce už ale neměl problém. Takže sice zcela vynervená, ale plně spokojená jsem jela na vodu. Tam se lámal chlaba. Nejdřív Dipa namočit, hodit mu klacek do vody, vše splněno. Přijít na stanoviště, daun, opravdu rázný povel NA VODU a Dip běží do vody a zastavuje se ve vodě :-) V tu chvíli by se ve mne krve nedořezal. Další povel sice nedostal, ale za to asi minutové váhání, jestli teda pro to půjde nebo ne, vymodlená trojka. Asi si vzpomněl, co na něho doma čeká, když to dobře zvládne. Tu neskutečně velkou hovězí kost obalenou masem musím mít, tak já jí to teda opravdu donesu. No a donesl. Ale taky si to mohl odpustit a ušetčit mi trochu nervů. Ani bych se nedivila, kdybych už měla z něho nějaké šediny. 

Takže teď už ná zbývá pouze ten rentgen a budeme chovní.

 

Aktuality ve fotogalerii

6.3.2012

Už jsem se konečně dostala k tomu, aby sem vložila odkaz na fotky z úspěšné výstavy DUOCACIB v Brně. První skupina fotek, na které je v sekci fotogalerie již odkaz, byla vytvořena Jančou od Darlenky a další budou od Barči s Bazzíkem. Nějaké budou i od Lucky a Merlina. Všem moc děkuju, že nás s Dipem aspoň párkrát vyfotili, protože náš fotoaparát to opravdu nezvládl. Takže naše nědělní fotky sem raději vkládat nebudu :-))

 

Diplom JUNIOR ŠAMPIÓN a DUOCACIB 4.2.2012 - 5.2.2012 Brno

4.2.2012

Tak je konečně zase nějaká výstava, kam jsme nešli pouze fandit, ale také předvést, co to máme doma v pelechu. Moc nás Dipoušek potěšil, protože tam urval další titul. V mezitřídě bylo přihlášeno celkem šest psů. Takže konkurence byla veliká. Další titul již ten den nevybojoval, ale CAC je opravdu také výborný. Při souboji o CACIBa se Dip opět krásně předvedl i postavil, ale panu rozhodčímu se bohužel líbil více jiný zrzoun. Tak snad příště. Ještě jedna pozitivní zprávička se tu udála a to je to, že už konečně mám doma diplom, že jsem JUNIOR ŠAMPIÓN. Přece jenom je to jistější, si ho nechat vystavit přímo na výstavě, když to umožňují, než věřit České poště :-) No a samozřejmě, jsme se viděli s kupou přátel. Barča, Míša a Bazík, Janča a Darlenkou a Natali, Lucka od Merlina no a samozřejmě i Štěpán. Poznali jsme Dipova dalšího brášku z Pardubic Happyho, nebo třeba Huntera z Vodného mlýna a Casminu Bell od Křemence.

 

Bažant

18.1.2012

Tak nás Dip už se konečně může přidat k pejskům, kteří také něco opeřeného nebo chlupatého páníčkům přinesou. Kupodivu odmlouvání trvalo pouze jeden den, ale jakmile se zjevila odměna v podobě sýru, tak Dip lítá jako divý. Proč mu za tu práci, která je pro něho teď už zábavou něco nedat, když to dělá tak rád. Vím, že to nedělá jen pro mě, že by musel, ale hlavně pro sebe, aby dostal zase kousek žvance, nebo aby dostal volno a mohl si zase hledat po poli. Nejsem zastáncem toho, aby vše, co se po psovi chce, bylo děláno s velkým nátlakem. Oni to dokážou pochopit ti zrzavci i po dobrém a pak pracovat absolutně stejně, jen ten výcvik trvá trochu déle u měkkých psů, jako je třeba Dip. Hlavně z nich nejsou potom psycháči, co to dělají jen ze strachu, že dostanou přes mordu. Doufám, že budeme moci jít letošní jaro na podzimky, už je to podle mě akorát. Dipovi budou dva roky. No a za 14 dní se také chystáme na DUOCACIB do Brna. Vždyť to máme u nosu, tak tam musíme jít. Takže nám držte pěsti, ať se nám zadaří. Další zpráva bude samozřejmě, jak výstava dopadla.

 

Zimní výcvik :-))

4.12.2011

Takže po úspěšné výstavní sezóně necháme výstavy výstavami a budeme se snažit trochu cvičit. Momentálně nám Dip trochu zlenivěl a zhubl, protože už neplave a aport si zničil. Proto jsme koupili nový a začínáme zase něco dělat. Moc se mu teda nechce, ale už po týdnu chvilkového tahání 2,5 kg aportu to vypadá, že ho někdy i zvedne ze země :-) Spíše to ale vypadá, že jen dělá caviky, že to nezvedne, protože se mu nechce zvedat něco těžšího.

 

Moravskoslezská výstava 17.9.2011

17.9.2011

Tak dneska nás Dipouš náramně potěšil. Získal třetího CAJCe a dokončil tak Junior šampióna. Celkem nás bylo ve třídě 5. Dipouš se ale líbil nejvíce. Náš kamarád Gábor se v stejné třídě umístil na čtvrtém místě s oceněním výborná. Pan rozhodčí (Kavčič Blaž ze Slovinska) nehýřil moc tituly. V mezitřídě a v třídě otevřené u psů např. titul vůbec nedal. Dále jsme se utkali s CAJCovou fenkou o JBOB. Ta ale Dipovi vysvětlila, že ten titul patří jí a tak jsme mohli jet domů :-))) Naštěstí jsme nejeli s prázdnou. Dipouškovi gratulujeme a doufáme, že se mu bude na výstavách ale i na poli či ve vodě dařit takto i nadále. Fotky jsou samozřejmě k dispozici.

 
Strana: 1 2 3   další
navigace: Úvodní strana > Aktuality
 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2022 Web From Pixels group
design by BORI