stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

giro.ohari.eu

Aktuality

Lovecký výcvik Lučkovice 2011

19.8.2011

Tak jsme konečně absolvovali u Štěpána v Lučkovicích týdenný lovecký výcvik. Oproti podzimnímu vákendu to pro Dipa bylo o dost náročnější. Moc mě chlapák potěšil jak již od začátku vystavoval. O tomhle umu jsme věděli dlouho na bažantech, které máme před domem a o divokých křepelkách. Na vypouštěné to dělal kdysi dávno. Šlo mu to excelentně. O dost horší je to však s ovladatelností v poli :-) kterou budeme muset hoooodně dopilovat. Kdyby mohl, tak si hledá sám bez mých keců. Jednoduše je to taková splašená koza. Pokud není na poli ani živáčka, poslouchá Dip jak hodinky, ale jakmile jen zmerčí něco živého, je z poslušného psa neřízená střela. Pravdou je, že si v tomhle věku zkouší, kam až může dojít, takže pánovi trochu přistřihneme křidélka :-)) Další pokrok byl náš aport. Byli jsme zvyklá na kilovou čínku, ale zjistili jsme, že ani 4 kila nejsou problém :-)) Na delší vzdálenost už ano, přece jenom nikdy nic tak těžkého nezvedal, ale s 2,5 kily běhal nádherně. No a poslední den jsme mu k tomu dali bažanta :-) To byla teprve sranda. Nevím, neznám, neumím. Nakonec se nám po jednom dni podařilo překonat blicí fázi a bažanta krásně držíme a chodíme s ním. Hotší bude, jak dlouho mu bude trvat, aby si pro toho bažanta musel sáhnout sám. Dakže nám držte palce ať to bude co nejkratší doba. Další informace budou snad o aportu :-)

 

Grilovačka s VIZSLOU

19.8.2011

Grilovačka se jak jinak než povedla. Ještě štěstí, že to musela Pavla odložit, protože minulý týden bylo nesnesitelné počasí na rozdíl od tohoto víkendu, kdy se na nás celý den i celou noc obloha jen usmívala. Poznali jsme řadu dalších lidiček a potkali se s řadou známých a samozřejmě také zjistili mnoho dalších informací o zvládnutí našeho zrzavce nezvladatelného. Navíc už jsou i k dispozici fotečky od Barči. Tak kdo chcete tak se mrkněte.

 

Grilovačka s VIZSLOU, Blatnička 6.8. - 7.8.2011

4.8.2011

Už se mooooooooooc těšíme

 

Prodloužený víkend v Orlických horách 28.7. - 31.7.2011

4.8.2011

Minulý víkend jsme opět zavítali do Orlických hor s Klárou, Lukynem a Berrym. Opět jsme se ubytovali u Renči v penzionu Jedlina. Je to ideální místo pro lidi, kteří mají psy. Člověk je jen vypustí ze dveří a nemusí se o ně starat. Nikde nikdo, sousedi daleko, no prostě idilka. Tentokrát jsme museli prozkoumat i jinou část okolí. Byla jsme se podívat v bunkru Bouda. Kluci si jako vždy skvěle rozuměli, i když na Berrym bylo vidět, že byl po nemoci. Museli jsme si ale vybrat trochu smůly, protože nám od soboty pršelo. Ale na skvělém víkendu to nic neubralo a určitě sem zajedeme zase někdy jindy. Fotky nám snad Klárka co nejdříve dodá. Už se na ně moc těšíme.

 

Fotky z výstav

23.7.2011

Tak už jsme konečně dali do oběhu fotky z výstav, které jsme samozřejmě nepořizovali my, protože jinak by tu už byli. Takže moc moc děkuju Klárce a Lucce za fotodokumentaci.

 

Návštěva kamaráda Basca a brášky Gerryho

16.7.2011

O červencových svátcích jsme se konečně dostali na návštěvu do Zlína za Bascem a bráchou Gerrym. Trochu jsme potrénovali aporty a nechali proběhat zrzavce. Basco si hrál nejprve před Dipem na drsňák, ale naštěstí to nevydržel. Dip umí ukecat ke hře každého. Netrvalo ani půl hodiny a Basco si Dipa zamiloval. Večer oba po dlouhém dni vytuhli a spali v mé posteli. Další den jsme se setkáli s Gerrym. No je na nich vidět, že jsou to bráchové. Chovají se uplně stejně. Oba jsou strašně ukecaní. No prostě rodina. Díky výbornému foťáku a hlavně fotografce máme nádherné fotky v sekci fotogalierie.

 

Dipův úspěšný víkend

30.6.2011

Tento víkend byl pro Dipa extrémně úspěšný. V sobotu získal na Mezinárodní výstavě CAJC a v neděli k tomu přidal na Klubové výstavě dalšího CAJCe. Zároveň postoupil do soutěže o BOBa, protože byl Nejlepším mladým plemene. Tam už jsme nic neukořistili, ale i tak to je úžasné. Nakonec jsme ještě soutěžili o Nejlepšího mladého klubové výstavy a náš Dipouš vyhrál. Takže ohromný úspěch a veliká pusa Dipouškovi. Celkem se za to divím, protože se mu už vůbec nechtělo poslouchat a ani se moc ochotně nevystavoval. Bylo to pro něho docela náročné, celý den tam vše sledovat. Zejména i proto, že není schopný chvíli ležet a odpočívat a musí každého otravovat. Doufám, že se časem uklidní. Přece jen je to puberťák. A když už jsme byli tak úspěšní, tak se pokusíme ukořistit ještě jednu výhru na junior šampióna. Doufám, že se mu to povede a bude se líbit i na dalších výstavách. Tak Dipoušku do toho. Fotky připojíme později, protože páníček jel do Maďarska na ryby, a tak jsme museli spoléhat na jiné.

 

Dipův první úspěch na výstavě

25.6.2011

Dnes náš Dipoušek vybojoval první titul CAJC na MVP v Brně. O CACIB jsme sice také bojovali, ale velkou radost nám udělal hlavně tento titul. Je přece první a nebudeme toho chtít moc. Náš rezatý mravenec ovšem vůbec neřešil nějakou výstavu, nebo to, že je panička vystreslá. Hlavní bylo, že byl na výstavě Berry, a tak si tam mohli kluci hrát a ani jeden se nenudil. Potkali jsme tam kupu známých, které jsme delší dobu nevyděli. I když se některým dařilo méně, tak to vůbec nevadilo. I my jsme začínali s VD :-) Teď se náš chlapák musí vyspat na zítřejší klubovku, aby něco urval i tam :-)))

 

Dipova první tempa :-)))

25.6.2011

Zní to možná blbě, ale náš Dip už se konečně odhodlal vyrazit do vody. Nebyla to jednoduchá cesta, ale podařilo se. Samozřejmě, že musela do vody i panička, která na to byla vybavená. Ve středu bylo vedro, a tak se rozhodla, že mě tam dotáhne. Páníček plavky neměl, takže jsem pro míček skočil a hned byl zase na souši. To paničce nedalo a hodila mi míček dál. Nadával jsem, proč to dělá, tam já nevystačím, ale pak to přišlo. Velká vlna mi ho odnesla dál a panička se neměla k tomu pro něho plavat. Říkám jí, nechoď pro něj a pojď zpět, ale jí se ve vodě líbilo. Tak jsem tam teda šel. Nejdřív kupa cákanců, ale to jsem srovnal. Pak mi hodili míček ještě dál a já se pro něj vydal. Panička mi ho ve vodě házela ještě dál, ale doplaval jsem pro něho vždycky. Nakonec jen tak zkusili, jestli pro něho poplavu, i když už nejsou ve vodě a podařilo se. Vletěl jsem tam jako tajfun a pak ještě jednou, a pak mi ho vzali. Prý aby mě neodradili.

 

Zkoušky vloh Nezamyslice

28.5.2011

Tak po dlouhé době aktualizujeme naše stránky. Jedná se především o zkoušky vloh, které jsme zvládli celkem obstojně. Celý den nám propršel, takže podmínky byly vskutku luxusní :-) Zřejmě to sehrálo i roli ve výkonu některých pejsků. Ne že by dopadli špatně, ale bodové hodnocení nebylo nejvyšší, jako na jiných vlohách. O to více byly tyto zkoušky věrohodnější. Do Nezamyslic byla cesta celkem rychlá. Na místě nás bylo nakonec 30 ohařů rozdělených do tří skupinek. Jedinným známým byla Dipova sestra Grace vedená Štěpánem. Ve skupině s námi bohužel nebyla, takže jsme ji vidět nemohli. Na rozdíl od ní, která měla obilí, jsme my měli jetelinu. Aby toho nebylo málo, tak jsem si samozřejmě musela vytáhnout číslo 1. Dip mě na poli velmi překvapil, jak pěkně reagoval a běhal. Vystavil a krásně postoupil myslím jedinného zajocha, kterého naše skupinka měla. V posudku se to ale nijak neprojevilo, což mě mrzelo. Nevím co a jak potom chtějí hodnotit. Následně si běžel prověřit teplou stopu dalšího zajíce, ale zájem o stopu prý nemá. No a samozřejmě jsem ho již nepřivolala. Takže si vysloužil sníženou známku za poslušnost. Následně mi byly řečeny známky, ze kterých jsem byla poměrně rozčarovaná. To, že by neměl Dip chuť k práci, tak o tom snad, ten kdo ho zná, nebude ani uvažovat. Čekala bych, že nám dají za dva z poslušnosti, protože jak to má Dip rád, tak prožene co může, pokud ho včas nezastavíme :-) ale místo toho nám dali za dva z rychlosti, a tak jsme byly body nebody ve II ceně. Kdybychom možná trénovali na poli více času, tak by to také asi mohlo být lepší. Alespoň získám více zkušeností a nedám se příště odbít jen proto, že nejsem myslivec, ale jen obyčejná baba s maďarem. Asi to nebudeme dále rozmazávat a smíříme se s tím. Určitě nebudeme lítat po zkouškách, jen proto abychom měli I cenu. Hlavní je, že to zvládl napoprvé, i když ve II ceně, a že má za nos 4. To je to nejdůležitější. Vždyť podstatné je, jak by se choval při práci a ne na nějakých zkouškách. Každé zkoušky jsou jiné, nikdo nemá stejné podmínky a všude jsou různě benevolentní rozhodčí. Takže na dalších zkouškách se k nám také snad nakloní i to štěstí ze strany rozhodčích.

 

 
Strana: předchozí  1 2 3   další
navigace: Úvodní strana > Aktuality
 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2021 Web From Pixels group
design by BORI