stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

giro.ohari.eu

Aktuality

Velikonoce

26.4.2011

Na Velikonoce jsem museli s Dipem utéct z Brna. A ještě že jsme to udělali. Společně s páníčky od Berryho a Merlina jsem vyrazili do Orlických hor do jednoho malebného penzionku Jedlina u lesa. Člověk se tu o psy nemusí ani starat, teda pokud je má tak vychované jako my :-) Pokud se jim zdá, že už jsou sami dlouho venku, tak nás jdou skontrolovat. Nikomu nevadí, protože široko daleko tu nikdo nebydlel. Navíc jsme si nemohli ani vybrat krásnější počasí. Celé dny teplo, jen v neděli se to začlo kazit a v pondělí nám to bylo již jedno. Jeli jsme domů. Chlapáci si spolu krásně hráli, na vycházkách běhali po lese. Naštěstí se tam nedalo moc co honit. Nikde žádný zajíc ani bažant. Srnka jen velmi velmi výjimečně. Poznali jsem alespoň další kus světa. Naše drahé polovičky se podívali do pohraničních bunkrů. V okolí jich bylo opravdu neskutečné množství. Dip o ně naštěstí nejevil zájem :-) Nejhorší část byla ovšem v ponděli před odjezdem a po návratu domů. Dip se neustále díval zpátky a doma byl jako opařený. nechtělo se mu nic dělat. Bylo mu strašné smutno. Takže musíme naplánovat další podobnou akci co nejdříve.

 

Víkend u rodičú, vycházka s Darlenkou a Bárkym a Dipovy narozeniny

17.4.2011

Tento víkend jsem po dlouhé době navštívili s Dipem rodiče v Proseči a Dipoušek se na ně očividně těšil, protože počůral radostí koho mohl. V sobotu jsem vyrazili na procházku do Toulovcových maštalí s Darlenkou a Bárnym. S Darčou si Dip náramně rozuměl. Ne že by si nerozuměl s Bárnym, ale to byl spíš taťka, který to jistě zezadu, aby se Darče nic nestalo :-)) Když už se mu zdálo, že si spolu Darče a Dip hrají příliš dlouho nebo divoce, přišel a nahlas jim to dal najevo :-) Možná to bylo tím, že si s ním oba nechtěli hrát nebo nevím. Tak mu občas Dip vyklidit pole, aby si se ségrou mohl také pohrát. Jsou to oba skvělá divoká dvojka, která se úplně miluje. Nevím jak Darča a Bárny, ale jen co jsme přijeli domů, Dip padnul na zem a už se jenom válel. Při odpolední procházce na něm bylo vidět, že má už málo sil a moc neběhal. V neděli jsem zašli samozřejmě zase do maštalí, tentokrát sami. Dip si mohl pěkně pročuchat celý les, protože když měl v sobotu společnost, tak na to nebyl čas :-) Měl plné brýle Darlenky. Tak se tam snad zanedlouho zase potkáme, nebo zajedeme na oplátku někam do lesa u Svratky.

 

Naše první výstava

9.4.2011

Dnes jsme se zúčastnili naší první výstavy. Podle toho to asi také dopadlo :-) Získali jsme VD4. Panu rozhodčímu se nelíbil jeho malý hrudník oproti jeho celkové délce. S lalůčkem pod krkem už asi nic neuděláme, ale snad se časem ztratí. Celkově ve všech kategoriích vyhrávali velcí a hodně osvalení psi a fenky a to nejen u maďarů ale i výmarských a německých ohařů. Zapracovat budeme ale moci jen na tom osvalení, protože na kostře už nic nedohoníme. Zároveň jsme zjistili, jak se měří psi. Minulý týden nám na svodu mladých psů naměřili 59 cm a dnes 63 cm. Tak nám Dip asi za týden vyrostl o 4 cm :-) Pro Dipa moc výstavy nejsou. Bylo to vidět na jeho postoji. Vůbec se mu nechtělo se nějak předvádět a vypínat. Běhat úmí nádherně, ale pro pózování není důvod. Po našem předvedení jsme si alespoň pěkně prošli Ostravu. Nemůžeme v žádném případě potvrdit, to co mnoho lidí říká, že je to škaredé a špinavé město. Centrum je velmi pěkné. Dipovi se ovšem nejvíce zalíbily kačenky v Ostravici, za kterými se skoro rozplaval. Ale alespoň do té vody vlezl po břícho, což je veliký pokrok. Doufáme, že časem se do té vody zamiluje a hlavně, že další výstava dopadne lépe.

 

Svod 2.4.2011 Dvorska

2.4.2011

Dnes jsme s Dipem absolvovali jarní svod mladých psů na dostihovém závodišti Dvorska u Brna. Sešlo se tu mnoho mladých pejsků. Maďárků tam moc nebylo. Hlavně Dip konečně viděl své dvě sestřičky od Štěpána. Úspěšně jsme všichni prošli, takže splňujeme standard. Potkali jsme tam také kamaráda ze cvičáku Anakina a fenku českého fouska, která se klukům hodně zalíbila.

 

Lovecký výcvik Horka nad Moravou 25-27.3.2011

30.3.2011

V minulém týdnu jsem začali přípravu na naše zkoušky vloh. Sice ještě nevíme, kam na ně půjdeme, ale to je jedno, času je dost a možností také. Zavítali jsme na lovecký výcvik ke Štěpánu Horákovi do Horky nad Moravou. Po pátečním společném poslušnostním výcviku následovala první večeře ve stylu kančího guláše. Nadcházející den jsme byli rozděleni podle toho, na jaké chce člověk jít zkoušky. Jelikož nejvíce zde bylo mladých psů, tak se musely udělat dvě skupiny psů na zkoušky vloh. My jsme byli přiděleni v Mírovi, ale jelikož je panička trochu pošuk, tak jsme skončili u Viktora, který měl potom mnohem víc psů, než měl mít :-) No nic. Dopoledne se neslo v duchu práce na poli, kde byl Dip velmi pochválen, i když to nikdy nedělal. Na rozdíl od paničky tedy pracoval pěkně. Ta mu do toho až moc kecala. Odpolední výcvik byl ve smyslu tréninku vystavování drobné zvěře (křepelky). Všichni pejsci až na výjimky první křepelku chtěli psíše zakousnout, když už ji viděli. bylo na nich vidět, že moc nevědí, co se po nich chce. Druhá pak byla o mnoho lepší, protože nádherně vystavovali a samozřejmě i hledali. Když jsme přišli na řadu my, tak po úporném hledání první křepelky jsme zjistili, že nám někam zdrhla. Proto jsme se vydali za druhou, která, jak se dalo čekat, byla stejná jako u všech ta první. Vystavování bylo pouze na viděnou. Po skončení sobotního výcviku jsme propustili pejsky v dobré víře, aby se uvolnili. Oni místo toho lítali tak, že mě, ani nevím jak, podrazili nohy a já skončila s odřenou rukou a naraženým zadkem. Po večeři šel Dip rychle spát, aby něco předvedl i v neděli. Neděle bylo ovšem to nejhorší co nás potkalo. Prohledávali jsme travinu v malém sadu. Když přišel na řadu Dip, nevěřila jsem svým očím. Absolutně jsem pro něho přestala existovat. Hledal si pro sebe a na mě vůbec nereagoval. Nebyli jsme však sami. Viktor nadnesl, že je to tím, že nejsou zvyklí dělat tak často dva dny po sobě. Některým pejskům vadilo i to, že nespali doma. Alespoň jsem zjistila, kde mám s Dipem mezery a začne tvrdý trénink :-) Už se těšíme na další akci, případně výcvik se Štěpáne a Dipovou ségrou Grácií.

 

Víkend s rodinkou

20.3.2011

V neděli 13.3.2011 jsme se poprvé setkali s Dipovými sestrami Dixie a Dakotou on Lenky a bratránkem Aygem od Pepy a Magdy. Obě jsou to nádherné a pracovité holky. Aygo je opravdu velmi vychovaný chlapák, to Dip má ještě co dohánět. Zároveň však přijela i štěnda od Dakoty a bylo nás nakonec 8. Štěndům byly necelé 4 měsíce, a proto pěkně dováděli. Rvačky byly na denním pořádku. Všichni se museli pořádně prozkoumat, co jsou zač a šlo se na věc. Nejvíce se nám líbila červená Barunka škemrající u Magdy o jablíčka. Na procházku přijel i Štěpán Horák, a tak jsme mohli pozjišťovat mnoho informací o sestřičkách, které má on, a také mnoho informací o loveckém výcviku. Fotky z vycházky jsou v sekci fotogalerie. 

 

 

 

 

Fotogalerie

27.2.2011

Tak panička už má konečně notebook doma a mohla aktualizovat mou fotogalerii. Pokud se tedy na mě budete chtít podívat, tak jsem tam teď mnohem vícekrát. 

 

 

 

 

Lovecký výcvik

19.2.2011

13.2.2011 jsme se poprvé vydali za Jaromírem Gratclem, aby nám poradil ohledně loveckého výcviku. Ihned po prvním setkání jsme věděli, že zde zakotvíme a nikde jinde hledat nebudeme. Samozřejmě jsme dostali úkol, naučit naše miláčky držet aport a cvičit daun. 19.2.2011 jsme se přijeli pochlubit, jak nám to šlo a byli jsme pochváleni. K perfektnímu aportu ale máme přece jen ještě daleko a musíme dál cvičit. 

 

 

 

 

Lavinový výcvik

19.2.2011

5.2. - 12.2.2011 jsme se zúčastnili lavinového výcviku v Nízkých Tatrách. Sněhu sice bylo velmi málo, ale to, co jsme všichni předváděli, nám to vynahradilo. Ihned po prvním tréninku jsme byli všichni pochváleni, jak jsou naši psíci šikovní. Postupem času nastaly horší podmínky a to TMA. Tam se ukázalo, který ze psů používá pouze oči a který nos. I tak jsme byli všichni mile překvapeni, jak probíhalo hledání osob. Alespoň jeden den jsme si museli vynahradit nedostatek sněhu cestou za ním do nedalekého lyžařského střediska. Pečlivě jsme byli zasypáni sněhem ve vykopaných jámách, vyfasovali jsme termosku s čajem - jak kdo :-) a mohlo začít skutečné hledání zavalených osob. Všichni figuranti byli úspěšně nalezeni a pejsci patřičně odměněni. Poslední den se nesl v duchu večerní soutěže, kterou vyhrála ohařka Maruna. Těsně za tí Berry a Mates. Dip se s páníčkem umístil na čtvrtém místě. Notno podotknout, že toho na některé psíky toho bylo moc. Náš zrzounek byl unavený již v půlce týdne. Přece jenom je to ještě mlaďoch, který moc nevydrží. On totiž musí u všeho být a pak mu nezbývá energie.

 

 

S Berrym a Klárou

9.1.2011

Dneska jsme se vydali opět za Klárou a Berrym do Medlánek. Počasí nebylo zrovna ukázkové. Byla taková mlha, že i ptáci chodili pěšky. Jakmile jsme se s Berry poprvé uviděli, paničky nás nemohly vůbec udržet. Málem jsem jim utrhli ruce, jak jsem se snažili k sobě dostat. Po odepnutí vodítka jsem paničky cca 5 minut nevnímali, protože jsme s Berrym lítali po louce jak utržení ze řetězu. Po zhodnocení náročnosti terénu paničky usoudily, že udržení naší čistoty bude nemožné, a proto nám nechali volné ťapky působnosti. Cestou jsme potkali mnoho zajímavostí, ale řada z nich nám byla zakázána. Doteď však nechápeme proč. Největší zábava byla samozřejmě sebrat tomu druhému to, co našel. V rozbahněném poli to byla zábava ještě větší. S přibývajícím časem začali mít páníčkové starosti s tím, jak mne vzhledem k mé čistotě dopraví domů. Berry tento problém řešit nemusel, měl to domů kousek. Při proběhnutí kolem nich jsem zaslechl, že mne chtějí uvázat za auto a budu prý muset za ním běžet. Proto jsem se v závěru trochu sklidnil a začal jsem poslouchat. Naštěstí k tomu nedošlo a jako vždy jsem mohl na své místečko k oknu do auta. Po příjezdu domů jsem se nevyhnul koupání, ale rychle jsme na to zapomněl a usnul jsem. Mezitím, co jsem relaxoval po náročné procházce, tak se panička konečně rozhodla trochu zapracovat na mých stránkách.

 
Strana: předchozí  1 2 3
navigace: Úvodní strana > Aktuality
 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2021 Web From Pixels group
design by BORI